Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2024/2025

Więcej informacji znajdziesz TU <- kliknij ->

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

Santandreu Rafale: Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje: bądź szczęśliwy i silny. Warszawa 2020

Rafael Santandreu - autorytet w dziedzinie zdrowia psychicznego - wyjaśnia, jak pracować, żeby czerpać z tego przyjemność, w jaki sposób radykalnie wyzbyć się kompleksów i dlaczego warto postrzegać stratę jako szansę. Poradnik zawiera praktyczne ćwiczenia, które nie tylko pomagają nauczyć się, jak wzorowo dawać sobie radę z trudnymi osobami, być w stanie przebaczać i umieć zapominać, ale też w jaki sposób stworzyć dobrą relację partnerską i czuć się szczęśliwym, niezależnie od sytuacji.

Zmienianie siebie wymaga pracy i wysiłku, ale jest to najważniejsza praktyka w życiu człowieka - przepustka do dużo lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia, to potężne narzędzie pomagające dokonać osobistej przemiany, to także kompletny podręcznik autoterapii.

oprac. Bożena Wójcik-Wasilewska, nauczyciel-bibliotekarz

Teraz jest Was czas na odkrywanie świata, relacji z ludźmi i samego siebie. Ta książka może być Waszym sprzymierzeńcem w tej pełnej wyzwań przygodzie. Nie tylko znajdziesz tu instrukcję obsługi swoich myśli i emocji, ale przede wszystkim zyskasz możliwość zdobycia umiejętności, dzięki którym odważysz się spełniać swoje najgłębsze marzenia.
 
Hayes Louise, Bailey Ann, Ciarrochi Joseph. W pułapce myśli-dla nastolatków. GWP 2021
 
Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. To wyczerpujący poradnik, który wyróżnia lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie. W pułapce myśli dla nastolatków rozwija (najważniejsze) umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, brakiem wiary w siebie, wstydem, gniewem czy lękiem. Książka daje młodym ludziom jasny przekaz, że nie są w swoich uczuciach osamotnieni, a porady w niej zawarte pomagają przejść ten trudny etap życia z podniesioną głową.
 
Dzięki książce młodzi ludzie:
 
  • przezwyciężą trudne emocje związane z okresem dorastania
  • nauczą się wykorzystywać siłę uważności w codziennych sytuacjach
  • przestaną szukać w sobie wad i zaczną rozwiązywać swoje problemy
  • zyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości
  • odnajdą wartości, które pomogą stworzyć życie, jakiego pragną
Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie www.lubimyczytac.pl i www.edukowisko.pl
 
Bożena Wójcik-Wasilewska, nauczyciel-bibliotekarz
Zapraszam Was do biblioteki szkolnej, rozpoczynamy kolejny cykl promujący zasoby naszej biblioteki. Jeżeli masz chęć podzielić się z nami swoimi refleksjami nt. przeczytanych książek, zapraszam do współpracy. Recenzje wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tą książką chciałabym Was zaprosić do świata bibliotecznego komiksu  😊


Batman Metal. Mroczny wszechświat. DC Egmont.pl

"Liga Sprawiedliwości kontra Mroczni Rycerze. Multiwersum kontra mroczne multiwersum. Gdy Batman i Superman zostają schwytani i uwięzieni w jednej z wież Barbatosa, ostatni pozostający na wolności superbohaterowie próbują zebrać metale o potężnych właściwościach. Czy dzięki ich mocy odniosą wreszcie decydujące zwycięstwo i ocalą przed zagładą liczne, równoległe rzeczywistości?

Opowiedziana w trzech tomach Batman Metal historia do głębi wstrząśnie bohaterami uniwersum DC Odrodzenie!"

 

 

Więcej informacji znajdziecie:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4887282/batman---metal-mroczny-wszechswiat

swiatkomiksu.pl

lubiekomiksy.pl

Bożena Wójcik-Wasilewska, nauczyciel-bibliotekarz

Zapraszam Was do biblioteki szkolnej, rozpoczynamy kolejny cykl promujący zasoby naszej biblioteki. Jeżeli masz chęć podzielić się z nami swoimi refleksjami z przeczytanych książek, zapraszam do współpracy. Recenzje wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 W tym tygodniu polecam książkę:

Knoll Jessica: Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie. Kraków: Znak 2016

Czy najszczęśliwsza dziewczyna na świecie odkryje przed światem mroczną tajemnicę?

"W szkole średniej Ani FaNelli zetknęła się z prześladowaniem. W dorosłym życiu robi wszystko, by wymyślić siebie na nowo. Z impetem realizuje skrupulatnie przemyślany plan: prestiżowa praca, designerskie ubrania i przystojny narzeczony z arystokratycznym nazwiskiem. Ani jest już bardzo blisko celu. Wtedy pojawia się propozycja udziału w filmie dokumentalnym o tym, co wydarzyło się w szkole 14 lat temu. Jest jednak coś, o czym wie tylko Ani. Niebezpieczny sekret, który może wiele zmienić…” - (www.empik.pl)
Na podstawie książki został nakręcony film, zwiastun znajdziecie na stronie: https://youtu.be/UXnsu_ewtO4?si=ikwAJk-dp9mphObP

 

Bożena Wójcik-Wasilewska, nauczyciel-bibliotekarz

Mistrz, Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski; rękopisy i opowieści ojca zebrała Eleonora Szafran. Warszawa

*„Mistrz” przywraca pamięć o legendarnym polskim bokserze, mistrzu wszech wag Auschwitz.

Nikt przed nim tego nie zrobił. Żaden z wycieńczonych szeregowych więźniów nie odważył się walczyć z silniejszymi, dobrze odżywionymi obozowymi kapo. „Teddy” pamiętał jednak, czego przed wojną nauczył go Papa Stamm: trzeba walczyć do końca. Zwycięstwa „Teddy’ego” na obozowych ringach to nie była tylko wygrana walka bokserska, to był pokaz niezłomności i nadzieja dla tysięcy więźniów, którzy patrzyli „jak Polak bije Niemca” i widzieli w tym zapowiedź zwycięstwa i końca wojny. Ta książka to dokument pamięci. „Teddy” sam opowiada, co przeżył i widział. Jego historie trzymają w napięciu, nieraz budzą przerażenie, czasem głębokie wzruszenie szlachetną postawą współwięźniów albo zaciekawienie uczuciem rodzącym się w obozowym piekle.

Relacje o niezwyciężonym „Teddym” pojawiają się we wspomnieniach byłych więźniów Auschwitz, ale on sam dotąd żył w cieniu swoich niewiarygodnych zwycięstw. Niezwykle skromny, pogodny człowiek – heros w skórze antybohatera – przez lata snuł swoje opowieści tylko w gronie rodziny i przyjaciół. Odnalezienie zielonego brulionu z zapiskami pozwoliło nareszcie oddać głos mistrzowi. Od 27 sierpnia 2021 r. w kinach będzie można już oglądać film „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego inspirowany historią Tadeusza Pietrzykowskiego. W rolach głównych: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.