Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2024/2025

Więcej informacji znajdziesz TU <- kliknij ->

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

 

OŚWIADCZENIE

 

     Nasza szkoła jest apolityczna, więc nigdy nie prowadzono w niej żadnej kampanii wyborczej ani żadnych działań o charakterze politycznym. Głównym naszym celem jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa, wsparcia oraz możliwości rozwoju osobistego i intelektualnego. W liceum panuje atmosfera szacunku i akceptacji dla wszystkich uczniów bez względu na ich pochodzenie, przekonania czy orientację. Czują się oni tu podmiotowo i bezpiecznie, co jest dla nas absolutnym priorytetem.

     Artykuł, który  ukazał się m.in. na temat naszej szkoły,  jest nieprawdziwy i nieodpowiedzialny. Takie pomówienia są szkodliwe i krzywdzące, dlatego zdecydowanie je odrzucamy. Dodatkowo, należy zaznaczyć, że redaktor lokalnego portalu jest nierzetelny i nie weryfikuje informacji, co skutkuje rozpowszechnianiem fałszywych treści i wprowadzaniem dezinformacji wśród czytelników.

 

Mówimy: dość pomówieniom, kłamstwom i oszczerstwom. I mówimy: Tak - argumentom, dialogowi, prawdzie i zgodzie.

 

     Zwracamy się z apelem do mediów o rzetelność i odpowiedzialność w publikowaniu informacji,  nie tylko w tak trudnym i  emocjonalnym okresie kampanii wyborczej, ale na co dzień.

     Nasza placówka pozostaje bezstronna, wolna od wpływów politycznych oraz otwarta na wszystkich uczniów, niezależnie od ich przekonań.

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Terminarz | Regulamin