Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2024/2025

Więcej informacji znajdziesz TU <- kliknij ->

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

W czerwcu uczniowie starego ogólniaka dokonali wyboru opiekuna Samorządu Szkolnego na rok 2024/25. Zaszczytu pełnienia tej funkcji dostąpi w przyszłym roku szkolnym Pan Robert Puczel. Uczniowie obdarzyli też swoim zaufaniem szkolną  psycholog Panią Ewę Jorkę Wysokowicz, która od kwietnia pełni funkcję Szkolnego Rzecznika Praw i Obowiązków Ucznia. Gratulujemy Pani Ewie i Panu Robertowi i życzymy udanej współpracy. 

Dnia 13 czerwca klasy 3ae i 3c wybrały się do Straży Granicznej na dzień otwarty. Wizytę rozpoczęliśmy od pokazu tresury psa służbowego wykrywającego niebezpieczne ładunki. Następnie byliśmy świadkami inscenizacji pościgu i zatrzymania samochodu, który nie poddał się kontroli granicznej. Kolejnym punktem wizyty była sala tradycji Straży Granicznej. W niej mogliśmy dowiedzieć się o początkach formacji pilnujących granic w czasie II RP, obejrzeliśmy kolekcję mundurów, odznaczeń i dokumentów związanych ze Strażą Graniczną w okresie powojennym. Podczas naszej wizyty udaliśmy się do Centrum Szkolenia SG. Poznaliśmy zasady dokonywania odpraw na lotniskach i przejściach drogowych, procedury prześwietlania bagaży oraz sposoby zabezpieczania i zbierania śladów i dowodów pozostawionych podczas nielegalnego przekraczania granicy lub podczas przestępstw dokonywanych przez osoby, które nielegalnie dostały się na terytorium RP. W międzyczasie zjedliśmy pyszną grochówkę przygotowaną w kuchni polowej. Wizyta okazała się udana i być może część z nas wróci do Straży Granicznej już nie w charakterze gościa, ale funkcjonariusza.

 

Na koniec chcielibyśmy podziękować za zaproszenie i miłe przyjęcie funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie.

W dniu 03.05.2024r. odbył się DZIEŃ DZIECKA. W związku z tym wydarzeniem klasa 2a2 z p. Agnieszką Jastrzębską podjęli się zorganizowania kilku gier i zabaw sportowo – ruchowych: piłki siatkowej, piłki nożnej, przeciągania liny, rzutów do kosza "potwora", rzutów lotkami oraz konkursu talentów, chirliderki kl. 1d1uświetniały imprezę. Uczniowie kl. 2a2 sprawowali rolę sędziów odpowiedzialnych za swoją dziedzinę. Na podstawie wcześniej zebranych list uczniowie wszystkich klas stawili się do konkurencji . W tym czasie chirliderki rozdawały słodycze, kibicowały i dodawały otuchy uczniom naszej szkoły oraz ósmoklasistom odwiedzających w tym czasie naszą szkołę, a odpowiedzialni za zabawę zachęcali do brania udziału.

 

Podsumowując, uzyskane wyniki to:

Gra - rzut do kosza POTWORA, w której udział brało 21 osób, wygrała: Aleksandra Trypucka kl.2a1 z wynikiem 4/4 rzuty trafione.

Gra – rzuty lotkami do tarczy, w której udział brało 17 osób, wygrała: Aleksandra Trypucka kl.2a1, zdobyla 23 punkty.

Przeciąganie liny – wygrały dziewczęta z 2F2, a w drużynie mieszanej wygrała klasa 2d.

Piłka siatkowa – udział bralo 8 drużyn. Po zaciętej walce wygrała klasa 2f1: Maja Kliszewicz, Aleksanra Sochacka, Julita Wiśniewska, Maja Dowgiert, Hubert Bukiejko, Karol Kropiwnicki.

Piłka nożna – udział brało 6 drużyn. Wygrała klasa 3ae: Szymon Banasiak, Dawid Wankewycz, Sylwester Radzik, Joachim Iwanowski, Przemysław Kościelniak, Jakub Grabowski, Kacper Myśliwiec.

 

Do konkursu talentów zgłosiło się 9 artystów. Wygrali w duecie Lilianna Lech (wiolonczela) i Patryk Butrym (gitara elektryczna).

W tym czasie opiekę i pomoc sprawowali nauczyciele, którym  jestem wdzięczna  za pomoc i zaangażowanie. Dziękuję Panu Sylwestrowi Gaciochowi, Pani Grażynie Koszczyc, Pani Annie Wachnik, Panu Jarosławowi Olejnikowi, Pani Katarzynie Sokołowskiej, Pani Jolancie Chudzik, Pani Ludmile Grabias oraz Panu Krzysztofowi Kromplewskiemu. Dziękuję klasie 2a2 za wkład i zaangażowanie.

Dnia 4.06. gościliśmy w murach naszej szkoły naszego absolwenta Daniela Sienkiewicza. Daniel wraz ze swoją narzeczoną Aleksandrą Szczepańską pasjonują się turystyką rowerową, czyli połączeniem jazdy na rowerze, ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc. Podczas spotkania z uczniami chcieli zachęcić ich do aktywnego wypoczynku, ciekawego spędzania czasu, do szukania w życiu swoich pasji.

O rowerowych podróżach Oli i Daniela możecie przeczytać w ich książce "Szlaki rowerowe Polski. 70 najpiękniejszych tras na jeden i na kilka dni”. Znajdziecie ich także w mediach społecznościowych, pod nazwą LOVEROWI 😊

Podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka odbył się dzień otwarty dla uczniów klas ósmych. Odwiedzili nas uczniowie z kętrzyńskich szkół podstawowych, z Korsz i Mołtajn oraz osoby z domowego nauczania zainteresowane nauką w naszym liceum. Zaproponowaliśmy im zwiedzanie szkoły, obejrzenie konkurencji sportowych na boisku i pokaz talentów w auli szkolnej, w których rywalizowali licealiści. Goście obserwowali przebieg lekcji przy drzwiach otwartych do pracowni lekcyjnych lub zajęć, które zaplanowali sobie na ten dzień sami uczniowie. Ósmoklasiści mogli wykazać się aktywnością i wiedzą na stoiskach biologicznym, matematycznym i geograficznym oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych. Opiekę nad odwiedzającymi sprawowali troskliwi przewodnicy z klas: 1f, 1d2, 1e, 2f1, 3ae, 2e, 2f2, 2d, którzy z oddaniem opowiadali o szkole i udzielali odpowiedzi na pytania. Nasi wolontariusze okazali wielkie zaangażowanie w podjętą przez siebie funkcję, bowiem wypatrywali gości w przedsionku szkoły i przed nią również. :) Pomagali w konkurencjach tematycznych, z pasją przedstawiali prezentację multimedialną o szkole, czuwali w Izbie Pamięci, Majka zrobiła sporo zdjęć, które załączamy poniżej.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację dnia otwartego.