Szybki dostęp

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

Dnia 11 listopada obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Uczniowie kl. 4c Bartosz Bućko, Olaf Posoch i Maciej Wypyszczak pod opieką pana Sylwestra Gaciocha reprezentowali naszą szkołę, biorąc udział w miejskich obchodach tej uroczystości.

Jednocześnie na stadionie miejskim odbyły się biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod nazwą "Trójka Niepodległości”. Również i tutaj mogliśmy spotkać reprezentantów naszej szkoły: pana Roberta Puczela, Oliwię Soliwodę (2d), Amelię Wieliczko (2d), Maję Dudkiewicz (2e), Rafała Chudzika (1a) oraz Jakuba Sieńko (3c). Amelia Wieliczko zajęła drugie miejsce na dystansie 1500m, Rafał Chudzik – trzecie miejsce na 1500m, Jakub Sieńko - trzecie miejsce na 2000m.

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.