Szybki dostęp

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

Wokalistki z naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach wokalnych, które prowadziła nasza absolwentka - Aleksandra Jeznach. Dziewczyny poznały nowe ćwiczenia i sposoby na rozśpiewanie. Porozmawiały z Olą i zaprezentowały swoje utwory. Było bardzo serdecznie i profesjonalnie 🙂 Mamy nadzieję, że te warsztaty zaowocują i nasze wokalistki przygotują jakiś koncert 😉
 
Wielkie podziękowania dla Oli!

W tym roku wrześniowa aura nam dopisała. Jest pięknie, słonecznie i niezwykle ciepło jak na tę porę roku. 8 września - jako świeżo upieczeni uczniowie liceum - udaliśmy się wraz z wychowawcami na wycieczkę integracyjną do Gierłoży. Nasz rocznik jest bardzo liczny, dlatego 154 uczniów klas pierwszych wyjechało aż trzema autobusami, zmierzając do celu wycieczki: Wilczego Szańca.

Wojenną kwaterę Adolfa Hitlera zwiedzaliśmy pod opieką przewodników podzieleni na 4 grupy. Poznaliśmy miejsca, w których tworzyła się historia i gdzie decydowano o losach tysięcy ludzi. Mroczny klimat tego „betonowego miasta” i ciekawe opowieści naszego nauczyciela historii, p. Jarosława Gresika, pozwolił nam przenieść się w czasy II wojny światowej. Dziękujemy Panu Jarkowi za poświęcony nam czas!

Nasz wyjazd poprzedziły warsztaty integracyjne, które od 5 września prowadziły dla nas nasze starsze koleżanki: Karolina Lisowska, Izabela Ławrywianiec, Maja Karanowska, Zuzanna Basiukiewicz, Julia Górnicka, Helena Witek, Aleksandra Trypucka, Wiktoria Wysocka, Natalia Deszczyńska, Karolina Dolewska i Maja Olejnik.

 

Składamy ogromne podziękowania dyrekcji i pracownikom Ośrodka Edukacji Historyczno - Przyrodniczej "Wilczy Szaniec" za gościnę, a Wam – koleżanki i koledzy – za wspólnie spędzony czas! Przed nami nowe wyzwania i cztery lata wspólnego działania :)

 

Uczniowie klas pierwszych!

 

/kliknij na wybrane zdjęcie, aby powiększyć/

 

 

Drogie Koleżanki i Koledzy, Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

Wakacje dobiegły końca, czas więc wrócić do pracy i nauki. Pamiętajmy jednak, że i jedno, i drugie może być źródłem satysfakcji i radości. To dlatego mam nadzieję, że choć przed nami mnóstwo wyzwań, uda nam się przeżyć wiele wspólnych dobrych chwil. Dzisiaj początek nowego roku szkolnego. Zawsze jest to czas pełen emocji, oczekiwań i nadziei.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się i szanować. A ponieważ to ogromnie ważne elementy ludzkiego życia, wspólnie musimy zadbać, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym.

Drodzy Nauczyciele! Życzę Wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów.  Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.

Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że mamy wspólny cel – jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Dziękujemy Wam za zaufanie, które nam okazujecie, powierzając nam edukacje Waszych dzieci.

Kochani Uczniowie! Każdy początek niesie ze sobą mieszankę emocji. Jedni czują ekscytację i radość z powrotu do znajomych miejsc, innych ogarnia nutka niepewności i wzruszenia związanego z nowymi wyzwaniami. Jedno jest pewne – wszyscy mamy szansę na nowe możliwości. Pierwszoklasiści, witajcie w naszej szkolnej rodzinie. Przed Wami otwiera się nowy fascynujący świat wiedzy, doświadczeń i przyjaźni. Wiemy, że ten nowy etap może budzić niepewność, ale pamiętajcie, nie jesteście sami. Jesteśmy tu, by Wam pomóc, wspierać Was i kierować na każdym kroku.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i budował pewność siebie. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, abyście w tych murach poznali samych siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała Wam przyjemność. Mam nadzieję, że będziecie tu przychodzić z ochotą i radością, i że wyniesiecie stąd wiele dobrych wspomnień. Z całego serca życzę Wam powodzenia.

 

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. W. Kętrzyńskiego
dr. Oliwia Piotrowicz
 

 

Z  przyjemnością przekazujemy informację o wynikach i sukcesach naszych uczniów.

Średnia ocen wszystkich klas wynosi 4,53.

 

Jesteśmy dumni, że wszystkie klasy osiągnęły wysokie wyniki, a wśród nich najwyższe średnie uzyskały klasy:
1d  – 5,10   
3d1 – 5,06   1a1 – 4,74

 

Najwyższą  średnią 6,0 uzyskali uczniowie:

Jowsa Antoni 1a2, Markowska Melania 1d, Mazurowski Piotr 2ae, Soliwoda Oliwia 1d

 

Uczniowie ze 100% frekwencją : Włosik Cyprian 1a2, Gołębiewska Gabriela 1c, Ślubecki Oliwier 1c, Rostkowska Martyna 1d, Szczepańska Anna 1d, Wypyszczak Maciej 3c, Baluta Janusz 3d1.

 

W bieżącym roku szkolnym  124 (36 %) uczniów uzyskało średnią 4,75 i powyżej.

 

Gratulujemy dobrych wyników i życzymy niezapomnianych, pełnych przygód wakacji!

 

Osiągnięcia w roku 2022/2023 <- kliknij ->