Szybki dostęp

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

Dariusz Dobrzyński uczeń klasy 3d2 po raz trzeci wziął udział w etapie centralnym Olimiad COPTIOSHA. Tym razem tematyka dotyczyła  wiedzy o III Rzeczpospolitej. Olimpiada odbyła się 17 czerwca w Białymstoku. Jak ten chłopak to robi, że po raz kolejny uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego i kolejne indeksy. Gratulujemy. Jesteśmy dumni. Czas na zasłużone wakacje!

Dnia 27 kwietnia (czwartek) odbył się w Olsztynie Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania Biblii. Organizatorami konkursu byli Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Do walki o tytuł mistrza stanęli nasi uczniowie:

Kopczyńska Maja - 1a2, Jowsa Antoni - 1a2, Sieńko Jakub - 2c, Czubowska Alicja - 3d1, Jackiewicz Julita - 3d1, Zabost Zuzanna - 3d1

Miło nam poinformować, że po bardzo wyrównanej walce Maja Kopczyńska otrzymała wyróżnienie. Natomiast miłą niespodziankę sprawił nam Jakub Sieńko, który zdobył 1 miejsce i tytuł Mistrza pięknego czytania Biblii. Gratulujemy!!!

Nasze uczennice: Maja Karanowska 2ae, Natalia Deszczyńska 2d, Kinga Polakowska 2d, Izabela Ławrywianiec 2d, Karolina Lisowska 2d i Joanna Skakuj 2d zostały finalistkami kolejnej edycji Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Dziewczyny realizowały projekt „Plan Yurself” w kategorii reklama społeczna, za który otrzymały certyfikaty potwierdzające ich umiejętności zarządzania. Serdecznie gratulujemy!

W tym roku ? Wiktor Smosarski z klasy 2d miał inne święta niż wszyscy. W dniach od 6 do 9 kwietnia w Valladolid w Hiszpanii odbywały się zawody z cyklu „Valladolid Lemons Battle”, w których udział wzięło ponad 100 zawodników z 11 krajów, m. in.: Hiszpanii, Włoch, Francji, Litwy, Senegalu, Ukrainy i Polski.
 
Osiem lat pracy, pasja i talent dały o sobie znać. Wiktor zdobył dwa ??złote medale w konkurencji classic i battle i tym samym umocnił swoją pozycję na pierwszych miejscach w światowym rankingu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zawody, które odbędą się na początku czerwca we Włoszech.

W sobotę 15 kwietnia, kiedy większość z was oddawała się weekendowym rozrywkom, odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Dariusz Dobrzyński, uczeń klasy 3d2, uzyskał tytuł finalisty i zdobył indeksy na ponad 30 uczelni. Tym większy to sukces, że Darek jest dopiero uczniem klasy trzeciej i to o profilu biologiczno-chemicznym. Ogromne gratulacje Darku. Odpoczywaj i zbieraj siły na kolejne Olimpiady, bo przed Tobą jeszcze dwa etapy centralne. Trzymamy kciuki.