Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2024/2025

Więcej informacji znajdziesz TU <- kliknij ->

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

🗓️ 24 kwietnia w sali konferencyjnej Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Kętrzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej🚒"Młodzież zapobiega pożarom"🚒. Naszą szkołę  dumnie reprezentowały uczennice z klasy 2d: 👉 Martyna Rostkowska oraz 👉Amelia Wieliczko pod opieką pani Małgorzaty Fiedorowicz . Konkurs składał się z pytań z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, pierwszej pomocy, tradycji i historii ruchu strażackiego oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Obie z uczestniczek znalazły się w czołówce: Amelia - 🥈miejsce, Martyna - 🥉 miejsce. Gratulujemy 🏆

18 kwietnia w Olsztynie odbył się etap diecezjalny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Rostkowska z kl. 2d, Antoni Jowsa z kl. 2a1 oraz Kamil Dymidziuk z kl. 3d. Punktualnie o godz. 10:30 uczniowie przystąpili do części pisemnej testu, który składał się z 45 pytań, a jego tematyka dotyczyła Księgi Sędziów oraz Dziejów Apostolskich.

14 marca 2024 roku w ZS im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie odbył się X Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego. Z okazji setnej rocznicy przyznania Władysławowi Stanisławowi Reymontowi literackiej Nagrody Nobla uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu kętrzyńskiego zmagali się z tekstem poświęconym twórczości artysty. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadana, zajmując pierwsze i trzecie miejsce.

Tytuł mistrza ortografii uzyskała 🥇 Julia Trypucka, uczennica klasy 4 d1, natomiast trzecie miejsce zajęła 🥉 Gabriela Naumiuk z klasy 1 f.

Serdecznie gratulujemy!

23 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kętrzynie odbyła się Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym. W Olimpiadzie udział wzięły cztery szkoły z naszego powiatu, a naszą reprezentowali Antoni Jowsa i Piotr Osiecki, pod patronatem pani Małgorzaty Fiedorowicz. Uczniowie naszej szkoły przegrali różnicą zaledwie jednego punktu i ostatecznie zajęli drugie miejsce, tym samym niestety nie kwalifikując się do kolejnego etapu. 
 
 Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji.

Przełom roku to czas intensywnej pracy uczniów biorących udział w olimpiadach humanistycznych. Za nami etap szkolny i pierwsze kroki do dalszych sukcesów. A oto nasi szkolni laureaci ,zakwalifikowani do etapu okręgowego.
 
👉Olimpiada Historyczna - Ksawery Kalinowski-Wanago (4c), Malwina Buniowska i Karolina Łapin z klasy 2c
👉Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - Dariusz Dobrzyński (4d2)
👉Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie - Dariusz Dobrzyński, Aleksandra Mańkowska i Kornelia Żach z klasy 4c
👉Olimpiada Wiedzy Historycznej - Ksawery Kalinowski-Wanago, Angelika Walesiak i Weronika Chlewińska (3c)
👉Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym - Julia Dyśko, Aleksandra Mańkowska i Kornelia Żach (3c)
👉Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej - Weronika Chlewińska
👉Olimpiada Wiedzy o III RP - Katarzyna Deszczyńska (1bc)
 
Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy.