Szybki dostęp

 

„Pokolenie Kolumbów (również „pokolenie 1920”) – pokolenie literackie obejmujące pisarzy polskich urodzonych około roku 1920, dla których okres wchodzenia w dorosłość przypadł na lata II wojny światowej. To właśnie wojna była przeżyciem, które ukształtowało ich twórczość w największym stopniu.” – wikipedia.pl.

Zapraszamy Państwa na spektakl muzyczno-słowny, podczas którego zaprezentowane zostaną wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i Józefa Szczepańskiego. A wiersze te wyśpiewają i wyrecytują uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie oraz członkowie grupy teatralnej działającej przy Kętrzyńskim Centrum Kultury. Akompaniować im będzie pianista – Jacek Piskorz. Na scenie usłyszymy również zespół Crusher (Maciej Pędzich, Dawid Auchim i Jakub Sieńko) która działa prężnie również w KCK.

W tytule nie bez przyczyny znajdziemy stwierdzenie „młodość w cieniu wojny”. Nasi młodzi artyści są w podobnym wieku co Kolumbowie, a prezentowane wiersze będą mówiły o uczuciach, jakie targały tymi młodymi ludźmi. Zadanie nie będzie proste. Kolumbowie i nasi artyści są w podobnym wieku, mimo to różni ich wiele aspektów takich jak wrażliwość, problemy lub sposób wyrażania uczuć.

Jeśli mają Państwo ochotę zobaczyć, jak im to wyszło zapraszamy serdecznie 12 listopada (sobota) o godzinie 18.00 do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie. Wstęp wolny :)