Szybki dostęp

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

Uczennice klasy 1D Amelia Wieliczko i Martyna Rostkowska - druhny z OSP - reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w sztafecie i ćwiczeniach bojowych na boisku przy ul Westerplatte w Kętrzynie, gdzie zajęły I miejsce. Dziewczęta pojechały również do Mrągowa, aby reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim, jednak tam nie udało się zająć żadnego z promowanych miejsc.
 
Gratulujemy Amelii i Martynie osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 10 czerwca 2023 roku (sobota) w Wydminach odbył się konkurs biegowy na  dystansach: 5, 21  oraz 42 km. Z najdłuższą trasą, czyli  42-kilometrowym dystansem maratońskim  zmierzył się uczeń z klasy 2c Jakub Sieńko, który pokonał tor w czasie 5 godzin. To nie lada wysiłek, na który potrzebna była masa treningów i przebieganych kilometrów.  Tor był bardzo wymagający, ponieważ trasa przebiegała wzdłuż linii brzegowych siedmiu jezior, przez wiele leśnych odcinków, kilka lokalnych wiosek i  zawalony most w Kruklankach. Dodatkowym utrudnieniem  był żar lejący się z nieba. To jednak nie koniec zmagań biegowych ucznia. Jakub pobiegnie następny maraton we wrześniu, tym razem w Warszawie. Ptaszki ćwierkają, że szykuje się pobicie czasu samego Pana Puczela :)

W ostatnią sobotę Kacper Myśliwiec z klasy II AE uczestniczył  w międzynarodowych zawodach BREAKMANIA 2023, które odbywały się tym razem w Kętrzynie. W kategorii grupowej do 3 osób (do lat 18) Kacper zdobył wraz z Szymonem Dmochem (Łomża) oraz Bartoszem Peregrymem (Krynica-Zdrój) pierwsze miejsce. Serdeczne gratulacje.

Mecz pierwszoklasiści vs reszta szkoły był niesamowitym wydarzeniem szkolnym, ponieważ w meczu udział wzięli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele - Pan Jarosław Olejnik oraz Pan Sylwester Gacioch. Od pierwszej kwarty zarysowywała się przewaga pierwszoklasistów, dzięki asystom pana Olejnika i pewnymi rzutami Adama. Reszta szkoły miała problem z wyprowadzeniem dobrej akcji, mimo tego kilka razy udało im się umieścić piłkę w koszu. Druga kwarta była wyrównana. Reszta szkoły próbowała odrobić straty, jednak pierwszaki na to nie pozwoliły i ich przewaga się utrzymała. Doping kibiców w trzeciej kwarcie nie sprzyjał drużynie reszty szkoły i pana Gaciocha. Piłka była przechwytywana w większości akcji co wykorzystali pierwszoklasiści. W czwartej kwarcie pierwszaki dobiły przeciwników kończąc mecz wynikiem 60:27. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni licznym kibicom, którzy dawali z siebie wszystko dopingując swoje ulubione drużyny. Mamy nadzieję, że to nie był ostatni mecz pokazowy.

30 marca rozegrana została ostatnia kolejka SLPN 2023. W ostatnim meczu pomiędzy KARTOFLISKO WAJSZNORY - AC KNURY JAJCATE padł remis 2:2. Tegorocznymi mistrzami zostali ? FC Dobre Chłopaki, ? RKS HUWDU, ? Kartoflisko Wajsznory. ? koronę Króla Strzelców założył Kaczmarek Dawid, strzelają w turnieju 9 bramek.
 
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dziękujemy kibicom za MEGA doping. Mamy dla Was małą niespodziankę. Możecie głosować (do 20 kwietnia) na Waszym zdaniem najlepszego piłkarza turnieju.
 
Sylwester Gacioch