W październiku – miesiącu, w którym przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – i my zadbaliśmy o dobrostan naszych uczniów i uczennic. Młodzież z klas II miała okazję uczestniczyć
w warsztatach dotyczących technik relaksacji.

Przyglądając się ucieczce człowieka przed goniącym go lwem, rozmawialiśmy o ewolucyjnym znaczeniu reakcji stresowej, o tym co w świecie zewnętrznym i wewnętrznym wywołuje stres,
i wreszcie o tym,  co pomaga domknąć cykl reakcji stresowej. Uczniowie poznali różne techniki radzenia sobie ze stresem, od ćwiczeń Pilatesa i Jogi począwszy, przez ćwiczenia oddechowe, po trening autogenny Jacobsona. Na sam koniec, mocą swojej wyobraźni,  wszyscy udali się na piaszczystą plażę, gdzie choć przez chwilę znów poczuli wakacyjny relaks i odprężenie.

Dziękuję wszystkim Nauczycielom, Uczniom oraz  Uczennicom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie.

Psycholog szkolny