Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2024/2025

Więcej informacji znajdziesz TU <- kliknij ->

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

Dziesiątki maili, setki wiadomości, korespondencja za pomocą znanych aplikacji, rozmowy telefoniczne, spotkania on-line – wizytę naszych tureckich partnerów poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania.

Na szczęście udało nam się wspólnie pokonać kilka przeszkód i od poniedziałku, tj. 17.04.2023r. przez tydzień będziemy gościć w naszej szkole młodzież i nauczycieli z czterech liceów z prowincji Adana w Turcji. Będziemy rozmawiać o regionach, w których mieszkamy, naszych tradycjach, kulturze i możliwościach kształcenia. Być może nie wiecie, ale coraz więcej Polaków wybiera studia na tureckich uczelniach wyższych lub wyjeżdża tam w ramach programu Erasmus+.

Zachęcamy Was do kontaktu z Waszymi tureckimi rówieśnikami. Oni będą, tak jak Wy, uczestniczyć w spotkaniach, meczach i koncertach, obserwować lekcje i nasze szkolne życie.

Do zobaczenia!

Monika Karanowska, Ewa Tabaka