Szybki dostęp

 

Rekrutacja 2024/2025

Więcej informacji znajdziesz TU <- kliknij ->

 

Drodzy Absolwenci!

W 2025 roku przypada 80. rocznica  powstania  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla obecnych pracowników i społeczności uczniowskiej, ale także dla tych, którzy na przestrzeni osiemdziesięciu lat tworzyli niezwykłą historię szkoły, przyczyniając się do jej rozwoju i kształtując jej tradycje. Chcąc podkreślić szczególny charakter jubileuszu, pragniemy wrócić wspomnieniami do przeszłości i wydać publikację upamiętniającą 80 lat funkcjonowania naszej szkoły. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie Państwa pamiątek, zdjęć z opisem wydarzeń oraz wspomnień związanych z nauką i pracą w „starym ogólniaku”. Materiały prosimy przesyłać na adres: 80lecie@1loketrzyn.pl

 

Dnia 13 czerwca klasy 3ae i 3c wybrały się do Straży Granicznej na dzień otwarty. Wizytę rozpoczęliśmy od pokazu tresury psa służbowego wykrywającego niebezpieczne ładunki. Następnie byliśmy świadkami inscenizacji pościgu i zatrzymania samochodu, który nie poddał się kontroli granicznej. Kolejnym punktem wizyty była sala tradycji Straży Granicznej. W niej mogliśmy dowiedzieć się o początkach formacji pilnujących granic w czasie II RP, obejrzeliśmy kolekcję mundurów, odznaczeń i dokumentów związanych ze Strażą Graniczną w okresie powojennym. Podczas naszej wizyty udaliśmy się do Centrum Szkolenia SG. Poznaliśmy zasady dokonywania odpraw na lotniskach i przejściach drogowych, procedury prześwietlania bagaży oraz sposoby zabezpieczania i zbierania śladów i dowodów pozostawionych podczas nielegalnego przekraczania granicy lub podczas przestępstw dokonywanych przez osoby, które nielegalnie dostały się na terytorium RP. W międzyczasie zjedliśmy pyszną grochówkę przygotowaną w kuchni polowej. Wizyta okazała się udana i być może część z nas wróci do Straży Granicznej już nie w charakterze gościa, ale funkcjonariusza.

 

Na koniec chcielibyśmy podziękować za zaproszenie i miłe przyjęcie funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie.