Dzień przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się na ostatnią wycieczkę do teatru przed wakacjami. Mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Wróg publiczny”. Tytułowym wrogiem staje się Michael Kohlhaas, hodowca i handlarz koni. Historia zaczyna się od pozornie błahej sprawy. Handlarz zostaje niesłusznie obciążony dodatkowym podatkiem. Mężczyzna nie zgadza się na bezprawną egzekucję należności i domaga się sprawiedliwości. Oczekując przestrzegania prawa coraz bardziej angażuje się w konflikt z władzami. Dochodzi do tego, że Kohlhaas staje na czele rebelii i bezkompromisowo walczy o prawdę. Zdaje się, że nie ma ceny, której nie mógłby zapłacić w imię sprawiedliwości.
Spektakl bardzo nam się podobał. Aktorzy zachwycili jak zawsze. Dodatkowo muzyka na żywo, śpiew i stepowanie. Ta historia zostanie z nami na długo.
 
Po spektaklu mieliśmy przyjemność porozmawiania z jednym z aktorów – 🎭 Marcinem Tyrlikiem, który oprowadził nas po teatrze i pokazał miejsca niedostępne dla widza. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu!